Kızılaykart’ın Başarısı İngiltere’ye Taşındı

15 Ocak 2019 16:07 Kulga Belediyesi 992

Ülkemizdeki mültecileri nakdi olarak desteklemek amacıyla hayata geçirilen Sosyal Uyum Yardım Programı ve programın aracısı olan Kızılaykart’ın başarısı İngiltere’ye taşındı.

Ülkemizdeki mültecileri nakdi olarak desteklemek amacıyla hayata geçirilen Sosyal Uyum Yardım Programı ve programın aracısı olan Kızılaykart’ın başarısı İngiltere’ye taşındı. Yaklaşık 1 milyon 300 bin mültecinin hayata tutunmasına vesile olan Kızılaykart uygulaması İngiliz Kızılhaçı tarafından gerçekleştirilen Nakit Destekler Konferansı (Cash Conference) katılımcılarının takdirini topladı.
 
Türk Kızılay Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük, Kızılaykart Nakit Temelli Destek Programları Koordinatörü Orhan Hacımehmet ve Koordinatör Yardımcısı Bülent Öztürk İngiltere’nin Londra kentinde İngiliz Kızılhaçı’nın ev sahipliğinde yapılan ‘Nakit Destekler Konferansı’na katıldı.
 
İnsani yardım, özel sektör, hükümet ve üniversite temsilcilerinin katıldığı Nakit Destekler Konferansı (Cash Conference) İngiltere’nin Londra kentinde düzenlendi. Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük’ün insani yardım sektöründe nakit destek ve sosyal koruma başlıklarında panelist olarak katıldığı etkinlikte, dünyanın en büyük nakit temelli destek programı olan SUY ve programın aracı olan Kızılaykart’a ilişkin deneyimler paylaşıldı.

Belediye Yazılımı: © Tüm Hakları Saklıdır.